A tapolcai Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola immár öt éves múltra visszatekintő Márton-napi programsorozata nagy népszerűségnek örvendett november 12-én, a hagyományos esti lampionos felvonulás ugyanakkor a kellemetlen időjárás miatt idén elmaradt.

Az iskola, a tanulók és a város életében jelentős és örömteli eseményre a városba érkezett Márfi Gyula veszprémi érsek is, aki Földi István atyával, az iskola lelki igazgatójával szentmisét mutatott be. A főpásztor prédikációjában Szent Márton életéből azt a részletet emelte ki , hogy az egyház híres szentje saját édesanyját maga keresztelte meg. – Ezen a gesztuson keresztül az iskola ifjúsága egy üzenetet kapott, hogy ők is felelősek a szüleikért, irányukba bátran közvetíthetnek, közvetítsenek értékeket-mondta el lapunknak a szervező Nagyboldogasszony iskola igazgatója. Rohály János kiemelte, hogy öt éve nagyon boldogan álltak a Balaton-felvidéki Nagycsaládosok Egyesületének hagyományteremtő kezdeményezése mellé, hiszen a Szent Mártonhoz kapcsolódó értékek jól tükrözték, tükrözik az iskola hitvallását, szándékait. – Úgy gondolom, hogy ez egy évről-évre nagyon színvonalasan megrendezett, városi szintű program, amelyre rendre nagy az érdeklődés. Ajtónk ilyenkor mindenki számára nyitva áll, több százan érkeznek hozzánk. Ennek azért is különösen örülünk, mert így vendégeink is megláthatják iskolánk értékeit, megtapasztalhatják a családias környezetet, az együttlét, az együtt-szórakozás örömét, ugyanakkor megismerik Szent Márton alakját, életének, tetteinek üzenetét is-fogalmazott az intézmény igazgatója.

Az események négy óra után kezdődtek a tornateremben a Zajongó Együttes koncertjével. Előtte azonban Rohály János igazgató és Rig Lajos a térség országgyűlési képviselője köszöntötte az iskola tanulóit, vendégeit. Rohály János köszönetet mondott a társszervező intézményeknek, a Rákóczi Szövetség tapolcai szervezetének, a Wass Albert Könyvtár és Múzeumnak, továbbá a támogatóknak, a szülőknek is. Rig Lajos méltatva a rendezvényt és annak létrehozóit,  a Márton-napi szokásokról, népszokásokról is megfogalmazta gondolatait. – A gyerekek ilyenkor szüleikkel együtt elfogyasztják azokat az ételeket amelyeket együtt készítettek, itt az iskolában kézműves foglalkozásokon vesznek részt, amely azt régi szokást példázza, hogy a gyerekek a szüleikkel együtt megnézték, megkóstolták a télre begyűjtött termést, együtt, jó hangulatban töltötték a napot, hiszen ez volt a böjti időszak előtt az utolsó olyan alkalom, amikor erre mód nyílott- mondta.

/Töreky László/

Forrás: http://www.tapolcaiujsag.hu/

 

 

Comments are closed.



Ugrás az oldal tetejére »