Idén júliusban ötödik alkalommal szervezték meg napközis jelleggel a keszthelyi keresztény gyerektábort két turnusban. Az alsós táborba 40, a felsős táborba 18 gyermek jelentkezett, valamint nyolc középiskolás, egyetemista fiatal segítette a munkánkat, akik közül többen mindkét táborban részt vettek.
Az alsós tábor témája József és testvéreinek története, míg a felsős táboré önmagunk és társaink belső értékeinek megismerése volt, illetve kapcsolataink megerősítése az öt szeretetnyelv segítségével.
A két tábor napirendje hasonlóan alakult. Mindennapi program volt a közös ima, amely során gitáros énekekkel dicsérték Istent, hálát adtak a közös élményekért, és elé vitték kéréseiket.
A hétfői napot a résztvevők a Kis Szent Teréz Plébánián töltötték. A lelki programokon túl az ismerkedésé és a kiscsoportok összekovácsolódásáé volt a főszerep. Alaposabban megismerkedtek a templom épületével, az orgonával, sőt még a tornyot és a padlást is bejárhatták. Délután rekeszmászás, foci és méta, valamint különböző társasjátékok színesítették a programot.
A keddi nap szentmisével kezdődött a gyenesdiási Nagymezőn, illetve a vonyarcvashegyi Szent Mihály kápolnában, ahová kerékpárral mentek a felsősök.
A nap további részében lelki programon, akadályversenyen, számháborúban gyűjtötték az újabb és újabb élményeket.
A szerdai napot kirándulással tették emlékezetessé. Az alsósokkal az Afrika Múzeumot, a felsősökkel a tapolcai Tavasbarlangot látogatták meg. Mindkét táborban a balatonedericsi strandon zárták a napot egy hűsítő strandolással.
Csütörtök délelőtt a keszthelyi Magyarok Nagyasszonya templom rejtett helyeivel ismerkedtek, délután pedig különböző kézműves tevékenységeket próbálhattak ki a Szent Család templom kertjében: agyagozás, kosárfonás, gyertyaöntés, batikolás, festés fakorongra. A napot közös kürtőskalács-sütéssel zárták. A felsősök közül a vállalkozó szelleműek kipróbálhatták a sátorozást a templomkertben.
A pénteki napot szintén a Szent Család templomkertben töltötték a gyerekek. A lelki programok mellett a kicsik főként kézműves foglalkozással és focizással töltötték a napot, a nagyok a délelőtt folyamán a teremtett világ kincseivel, a gyógy- és fűszernövényekkel ismerkedtek közelebbről, délután pedig a nagyok csoportonként bemutatták a hét folyamán gyűjtött élményeikből megalkotott előadásaikat.
A táborok hálaadó szentmisével, majd közös bográcsozással zárultak, melyen a résztvevők családjait is vendégül látták.
A résztvevők hálatelt szívvel gondolnak vissza a közös élményekre, Isten gondviselő szeretetének, hűségének újbóli megtapasztalására.
Hálásan köszönik a Veszprémi Főegyházmegye nagylelkű támogatását, mellyel az alsós tábor megvalósulását segítette.