A remény zarándokai – Udvardy György érsek 5. nagyböjti elmélkedése

Dr. Udvardy György veszprémi érsek nagyböjti lelkigyakorlatának 5. elmélkedésében a keresztény élet zarándokút-jellegére irányította a figyelmet. Hangsúlyozta: nemcsak egyéni életünk, hanem az Egyház egész léte is zarándoklat az Atya háza felé. A remény zarándokai vagyunk, akik hiszünk az örök élet ígéretében, és Jézussal, a jó pásztorral járjuk utunkat – olykor a pusztaságon, a kereszthordozás nehézségein keresztül.

Érsek atya kiemelte, a remény arra ösztönöz hogy lépjünk ki önmagunkból: segít túllépni a saját érdekeinken, és a közösség, az üdvösség, a másik ember javát keresni. A remény nem menekülés a realitás elől, hanem bátorság az élet valóságának elfogadására, alakítására. A zarándokúton megtapasztaljuk a közösség erejét is: tanuljuk hordozni egymás terheit, felfedezzük a testvériség mélyebb értelmét.

„A remény ünnepet teremt” – fogalmazott a főpásztor, rámutatva arra, hogy az ünnepek megerősítenek bennünket az úton, bátorítanak, és emlékeztetnek céljainkra. A húsvéti készület során tehát nemcsak saját lelkünket formáljuk, hanem együtt haladunk Krisztus vezetésével az örök hazafelé – ahol az Atya vár bennünket nyitott ajtóval és irgalommal.  Érsek atya a 126. zsoltár szavaival zárta elmélkedését: „Sírva mentek, míg a magot szórták, de ujjongva jönnek visszafelé…” – ez a keresztény remény útja.

Érsek atya homíliáját teljes terjedelmében itt olvashatja. 

További hírek

2025.04.04.

Bódi Mária Magdolna földi maradványainak kánoni vizsgálata

Ferenc pápa 2024. május 23-án ismerte el Bódi Mária Magdolna vértanúságát, ezzel Tiszteletreméltó címet adományozva neki. A boldoggá avatás egyik kiemelkedő mozzanata a földi maradványok kánoni vizsgálata volt, mely a Szentek Ügyei Dikasztériuma által előírt egyházi és világi szabályok alapján történt meg.

2025.04.04.

Kerékpárral a hit útján – Bódi Mária Magdolna-kiállítás a Pázmány BTK-n

Március 31-én megnyílt a Bódi Mária Magdolna életéről szóló roll-up kiállítás Budapesten, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának (PPKE BTK) épületében, a Danubianum imatermében. A tablókon a vértanú életútját kísérhetjük figyelemmel szülőhelyétől, Szigligettől vértanúsága helyszínéig, Litérig.

Megszakítás