Focikupa

Az idei tanévben a XXII. Szent István Kupa, teremlabdarúgó torna került megrendezésre iskolánkban. A torna célja a sportolási lehetőség biztosítása és a sportkapcsolatok ápolása volt. A torna résztvevői 2002-es és fiatalabb születésű tanulók voltak. Két pápai és két vidéki iskola diákjai versenyeztek egymás ellen. A Szent István Kupát iskolánk csapata nyerte el, a Szabó Sándor emléktornán. Gratulálunk a díjazottaknak!

Rajzverseny

Iskolánkban ismét megrendezésre került immár 7. alkalommal a Szent István rajzverseny. Az egyházmegye Katolikus iskoláiból (Várpalotáról, Tapolcáról) érkeztek a résztvevők. A közel 40 versenyző 3 kategóriában indult. Az alsó tagozatosoknak bibliai jelenetet kellett papírra vinniük. A második és a harmadik kategóriába tartoztak a felső tagozatosok. Az 5-6.-osoknak színes festményt kellett alkotniuk az előttük elhelyezett tárgyakról. A 7-8.-osok feladata szintén csendélet készítése volt: kitömött madarakat rajzoltak le grafikus eszközökkel. Mindegyik korosztálynak egy óra állt rendelkezésére, hogy elkészítse a művet. Az eredményhirdetés előtti vendéglátás, az üdítő és a pogácsa elviselhetővé tette a várakozást. A nyertesek értékes ajándékokkal, a többiek pedig egy szép emléklappal gazdagodva tértek haza. Ezen a versenyen mindenki jól érezte magát, helyezéstől függetlenül, hiszen az ifjú művészek kiélhették tehetségüket.