Szent Mihály ünnepéhez közeledve két új kiállítást nyitottak meg a Szaléziánumban hétvégén.

Az eredeti terv az volt, hogy a Mihály búcsúhoz kapcsolódva a Szent Mihály Bazilika harangjait mutassuk be a nagyközönségnek, köztük az “Öreg Mihályt”, később ehhez egy újabb kiállítás is csatlakozott, így ma egy helyett rögtön két új kiállítást mutatunk be – mondta Pálfalviné Ősze Judit, a Szaléziánum igazgatója szeptember 24-én, vasárnap.

A kiállításokat Nagy Károly c. apát, kanonok, a Bazilika plébánosa nyitotta meg. Elmondta, nagyon örül a Bazilika harangjait bemutató kiállításnak, így a Székesegyház látogatói elől elzárt kincseit kicsit közelebb hozhatjuk a veszprémi hívekhez és nem utolsó sorban a Veszprémbe látogató turisták is jobban megismerhetik fontos értékeinket. Hangsúlyozta, hogy minden harangnak más és más a funkciója, de minden harang legfontosabb feladata, hogy az Úr dicsőségére hívja fel az emberek figyelmét.

A “meglepetés” kiállítást pedig Madarassy István ötvös- szobrászművész alkotásaiból nyitották meg. Az Ő munkája Szent Mihály arkangyalnak a szobra, melynek megáldására szeptember 29-én 16 órakor kerül sor az Óváros téren. A Szaléziánumban kiállított vörösréz szobrokat Firenzéből, Nagyváradról és Rómából hozták haza, köztük felismerhetjük Szent Margit, Szent Kristóf, Szalézi Szent Ferenc alakját, de láthatnak itt az érdeklődők Noé bárkáját vagy az utolsó vacsora egyedi ábrázolását.

A kiállítások ingyenesen megtekinthetők kedd-szombatig a Szaléziánumban.

Madarassy István (szül.: Budapest, 1948. július 16.): ötvös, szobrász. 1968-73: a budapesti iparművészeti főiskolán Engelsz József és Illés Gyula növendéke. Épületek homlokzataira és belső tereibe tervezett iparművészeti munkák készítése mellett szobrászati és iparművészeti rekonstrukciókkal, restaurálással és díszlettervezéssel is foglalkozik (kolozsvári Magyar Opera, 1999). Kisplasztikái és domborművei, nagyméretű plasztikái főként vallásos témákat dolgoznak föl. Budapesten él. 1987-től a DunapART Művészeti Társaság, 1991-től a salzburgi Európai és Tudományos és Művészeti Akadémia tagja. 1994-ben elnyerte a ravennai biennálé aranyérmét. Munkája a siófoki plébániatemplom tabernákuluma és gyertyatartói (sárgaréz 1980); a soproni Szent Imre plébániatemplom tabernákuluma, keresztelőmedencéje, örökmécsese és gyertyatartói (vörösréz, sárgaréz, 1997).  /forrás: Katolikus Lexikon/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 

Comments are closed.



Ugrás az oldal tetejére »